WIERCHY T.76, Rok 2010 E-BOOK ( PDF)

WIERCHY T.76, Rok 2010 E-BOOK ( PDF)

Wierchy TOM 76 ( ROK 2010) E- BOOK (plik PDF)

Oficyna Wydawnicza "WIerchy", COTG PTTK, Kraków 2012

Góry − wolność zniewolona − Agnieszka Skorupa

Wspomnienia o Dziadku − Aniela Chałubińska

Tetmajer − taternik znany i nieznany − Józef Nyka

Walery Goetel i „Wierchy” − Zbigniew J. Wójcik

Lachowice Żywieckie − Jałowiec (1111) − Kolędówki − Andrzej Sulikowski

Miejsce Jerzego Maślanki (1886−1961) w dziejach polskiej eksploracji gór − Ewa Roszkowska

Adam Schwarz-Czarnowski (1918−2010) − Tomasz Kowalik

Ucieczki poborowych w Karpatach Polskich przed służbą w armii austriackiej w latach 1780−1854 − Mieczysław J. Adamczyk

„Gdzie samiuteńkie cholerniki lezom zasypane”. Rabczańskie reminiscencje XIX-wiecznych pomorów − Kamil Kowalczyk

„Chałupa Sabały” na Krzeptówkach − Zbigniew Moździerz

Tatrzańskie Towarzystwo Narciarzy − zarys dziejów − Jerzy Kapłon

Prace nad wykorzystywaniem energii odnawialnej w schroniskach górskich PTTK

w Karpatach Zachodnich − Jerzy Kalarus

Pomiary grubości pokrywy lodowej na Czarnym Stawie pod Rysami – Adam Choiński, Joanna Pociask-Karteczka (s. 237); Jan Kasprowicz a Słowiańszczyzna − Małgorzata Wnuk (s. 238); VIII Konferencja Naukowa „Pieniny − zapora − zmiany” − Ryszard M. Remiszewski (s. 239); „Gorczańskie Cienie” − Marek Kurzeja (s. 240); Na tropach nieznanych roślin w Ciśniańsko-Wetlińskim Parku Krajobrazowym − Tomasz Rzeczycki (s. 241)

Zwierzęta Tatrzańskiego Parku Narodowego w roku 2010 − Filip Zięba, Tomasz Zwijacz Kozica (s. 242)

Kamienne szopy pasterskie jako ginący element krajobrazu Beskidu Małego − Janusz Lach (s. 244); Zielony Stawek na Policy − Paweł Franczak (s. 249); Jan Nepomucen Kawalski, spiski malarz przełomu XVIII i XIX wieku – Andrzej Skorupa (s. 251)

Jeszcze o najdawniejszych dziejach poznania Babiej Góry − Jerzy Pawłowski (s. 254); Udział PTT w budowaniu Kopca Piłsudskiego w Krakowie – Bogdan Śmigielski (s. 256); Dr Zofia Korczyńska − Teresa Ciesielska (s. 260)

Mały Jaworowy 1910. Próba ustalenia chronologii wydarzeń − Tomasz Ch. Fuerst (s. 261); Działalność ratownicza TOPR w 2010 roku (ważniejsze interwencje) − Adam Marasek (s. 266)

Stulecie Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie − Władysław Sosna (s. 283); Czterdziestolecie Klubu Górskiego „Grań” w Poznaniu (1970-2010) − Janusz Rochowski (s. 287); 55 lat Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie − Agata Kapłon (s. 291); Schronisko na Wysokim Kamieniu − Tomasz

Rzeczycki (s. 291); XXVIII Ogólnopolski Sudecki Rajd Narciarski „Korona Sudetów Jeleniogórskich” − Regina Marczyk (s. 292); Inwestycje turystyczne w Górach Opawskich − Tomasz Rzeczycki (s. 292); Nowe schronisko

PTTK na Markowych Szczawinach − JS (s. 293); Papież Jan Paweł II patronem schroniska PTTK na Chochołowskiej − WAW (s. 294); Imię Ignacego Zatwarnickiego dla schroniska PTTK w Komańczy − A. Tr. (s. 295); Nowe turystyczne odznaki górskie PTTK − J. Styczeń (s. 296)

Speleologia

Obraz Demianowskiej Jaskini Wolności w polskiej literaturze turystycznej − Łukasz Lewkowicz (s. 296); VI Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Jaskiń Turystycznych (ISCA) w Dolinie Demianowskiej − Łukasz Lewkowicz (s. 303)

80 lat Jerzego Wali − Redakcja (s. 306); Jubileusz 80-lecia Profesora Kazimierza Zarzyckiego − Zbigniew Mirek (s. 306); Kolej jakuszycka odbudowana − Tomasz Rzeczycki (s. 307); Sztolnia 10a w Kowarach powraca do życia − Tomasz Rzeczycki (s. 309); Remont pomnika na Snozce − Ryszard M. Remiszewski (s. 310); Euroregion „Tatry” w 2010 roku − Agnieszka Pyzowska (s. 310); Nowy most w Krościenku nad Dunajcem − Ryszard M. Remiszewski (s. 313); V Spotkania Mędroli − Ryszard M. Remiszewski (s. 314); Rynek w Jaworkach − Ryszard M. Remiszewski (s. 314); Kazimierz Przerwa Tetmajer − zakopiańskie obchody 145. rocznicy urodzin i 70. rocznicy śmierci poety − Adam Kitkowski (s. 315); Wystawa fotografii Adama Czarnowskiego w Muszynie

Krystyna Iwaszkiewicz (s. 317); Góra Parkowa w Beskidzie Sądeckim − Tomasz Rzeczycki (s. 317)

Leona Barszczewskiego fotografie gór − Joanna Pociask-Karteczka, Igor Strojecki (s. 318); Materiały Tytusa Chałubińskiego w Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie − Andrzej Tomczak (s. 323); Gajówka Mikołaja – Ewa Strauchmann (s. 324)

Marian Ferster (1929-2009) − Janusz Konieczniak (s. 325)

Sprawozdanie z działalności Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w roku 2010 − Janusz Konieczniak, Jerzy W. Gajewski (s. 327); Sprawozdanie Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK za rok 2010 − Jerzy Kapłon (s. 332); Działalność Spółki z o.o. Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” w

Nowym Sączu w 2010 r. − Jerzy Kalarus (s. 334)

Świstak literacki − Krystyna Heska-Kwaśniewicz (s. 338); Krakowiacy czyli górale − Tadeusz Z. Bednarski (s. 341); Fryderyk Pautsch w górach i w Krakowie − Urszula Ormicka (s. 341); Nowe chalubinscianum − W. A. Wójcik (s. 342); Ludzie gór: Władysław Krygowski − Barbara Pytlos (s. 343); Nieznany Jan Gellner − Wiesław A. Wójcik (s. 348); Profesora Stefana Karola Kozłowskiego opowieść o archeologu i etnografie − Włodzimierzu Antoniewiczu − Zbigniew J. Wójcik (s. 351); Monografia muzeum w Rabce – Anna Spiss (s. 353); Rabka Juliana Zubrzyckiego − Maria I. Olszowska (s. 355); „Zadziwienia” − Maria I. Olszowska (s. 356); Słownik botaników działających na Słowacji − Wiesław A. Wójcik (s. 356); Tatrzańskie motyle Jarosława Wenty − Jerzy S.  Dąbrowski (s. 357)

wielkość pliku
9,53 MB